Co se děje s lidma II.

O Silvii jsme si dělala starost dál, protože prostě nekomunikuje. Není ani na skypu, facebooku, na maily a telefony neodpovídá. Já jsem jí teda zase na podzim poslala mail a přišla mi opověď, ze který jsem měla šílenou radost:

 

Ahoj Sonjo,

Všecko je skvělý. Mám novou práci jako účetní v jedné firmě. Sice je to strašně daleko, ale snad si časem koupím auto a dojíždění nebude tak zdlouhavý. Nemusíš si o mě dělat starosti, mně se daří fakt dobře.

 

Mimochodem jsem potkala jednoho chlápka. Je to Američan žijící v Basileji a živí se nákupem a prodejem kávy. To je legrační, viď? Doufám, že ti ho budu moct brzy představit a že za tebou budeme moct spolu přijet v létě na Korfu. Jsem tak strašně zamilovaná, jako ještě nikdy předtím.

 

Měj se krásně a ozvi se a neboj, já se mám fakt dobře! Silvia

 

Zhluboka jsem si oddychla. Napsala jsem jí zpátky, jak je to úžasný. Za pár dní mi zazvonil mobil. Na druhým konci byl slyšet slaboulinkej hlásek Silvie, která mi něco povídala, ale já ji skoro neslyšela. Chvilku se zdálo, že brečí, chvilku zas, že se směje. Pak z ní vypadlo, že o tu práci přišla, měla ji jen měsíc, takže už je zase nezaměstnaná, že byla dva týdny na psychiatrii a že jí její slavnej Američan volal odněkud z Ghany, jestli by mu mohla poslat 40 000 eur, že musí zaplatit za vagon kavy a někde se mu zasekly prachy. A to ho ještě ani nepotkala osobně! Teprve te´d mi napsala, že ho zná jen po internetu z internetový seznamky!!! A že když mu řekla, že ty prachy nemá, začal jí nadávat, že kecá, pak jí začal slibovat, že jí to vrátí dvojnásobně, ale ona ty peníze, naštěstí, fakt neměla.

 

Zavolala jsem jí. Poprvé mi to zvedla a brečela, že je všchno úplně k ničemu a že život nemá smysl. A že se má se svým Amíkem Josephem setkat ten další víkend. Požádala jsem ji, ať mi dá jeho celý jméno a pak začla googlovat. Že by ale velkej obchodník s kávou, kterej pendluje mezi Amerikou, Švýcarskem a Ghanou a seznamuje se s ženskejma přes internetvý seznamky, nebyl vůbec na internetu?? Hm… každopádně jsem žádnýho Josepha s tímhle příjmením nenašla, Ani jedinou zmínku. Říkala jsem jí, ať se s ním fakt neschází, že zase skončí v blázinci. Slíbila mi to a pak už se zase neozvala. Takže happy end se zatím nekoná. Snad jednou.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Sonja. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „Co se děje s lidma II.

  1. Pingback: Co se děje s lidma III. – poslední díl o Silvii.:( Na rozloučenou. | Sonja bloguje

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *