Mezinárodní spolek

v hospodě

Vzpomínám si, jaký bylo Korfu v začátcích. Byla to strašně osamocená zima. Neuměla jsem řecky, skoro nikoho neznala, bydlela v hnusným, rozpadajícím se bytě, i když na krásným místě v centru města, byla mi neustále kosa a venku furt pršelo.

Kolikrát, kdž se konečně udělalo hezky, jsem se sama procházela po městě, sedla si někde na kafe a cigáro s knížkou a přemejšlela, jak by bylo fajn tu mít nějakou kámošku.

Teď, po skoro třinácti letech, umim řecky, mám dvě děti, zimu tu úplně miluju a kámošek mám hnedka několik.

Sice ne moc řeckejch, pořád nemůžu přijít na to, proč ne. Možná jsem pro ně moc radikální, hodně si stojim za svejma názorama, vychovávám děti poměrně přísně, nedávám jim všecko, na co si ukážou, dávám je večer v devět spát a nebaví mě si povídat o módě, nakupování ani vaření.

Nevim. Každopádně jsem našla kámošky z různejch jinejch zemí. Tuhle jsme si šly sednout do hospody a zjistily jsme, že každá z osmi z nás má jinou národnost. Takže z leva tu sedí Srbka, vedle ní Australanka, Slovenka, Angličanka, Holanďanka, Češka, Řekyně (vyjímka mezi Řekyněma) a Irka.

Je zajímavý, jak si rozumíme, jak se společně zasmějeme, bavíme se česko-slovensko-řecko-anglicky a pokaždý, když se nám podaří něco společně zorganizovat, je to fakt povedený.

Každá z nás má svoji story, jak sem přišla, kdy a proč. Každá je jiná a svý,m způsobem zajímavá. A já jsem šťastná, že tu po těch letech konečně mám takovýhle svoje zázemí…

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Sonja. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

11 komentářů u „Mezinárodní spolek

  1. Tohle je(nejen) v cizine moc dulezity….Hlavne kdyz si srovnas ty zacatky, jsi pak vdecna za to co je ted.ja (tam) mam sice ty nejblizsi kamaradky Rekyne, ovsem docela netypicky.Mozna prave proto kamaradi i ony se mnou 🙂

  2. Ja si myslim,ze je to ostrovem…proste jsou to zabednene vesnicanky…proto…treba na paxosu ale byli lidi mnohem cool…tak nevim…hlavne ze nejaky kamosky mas a je jedno odkud jsou…bravo holky

  3. Super!!!
    Gugu má pravdu. Já si častokrát nejvíc rozumněla s Řekyněma, které byly z většího města nebo aspoň víc cestovaly… ty jsem podezírala, že ani Řekyně nejsou. hihi

  4. Taky nemám rakouský kamarádky. Třeba ty domorodkyně nemaj cizinky rády, berem jim jejich chlapy! Vyžerem nejlepší kousky a na ně zbyde ten odpad. 😀 My když se sejdem, tak se mluví česko-slovensko-maďarsko-německy. :))

  5. No nás když se sejde celá grupa, tak mluvíme česko-polsky-německo-anglicky-japonsko-čínsky a občas z milosrdenství španělsky:)

    Ale je to strašná míchanice, já s Polkou si rozumíme bez překladu, s Němkama mluvím německy, s Japonkou napůl japonsky a napůl anglicky, s Číňankou mluví Japonka čínsky a my ostatní anglicky, Němky mluví se všema cizinkama anglicky a ta jedna Španělka se dorozumí anglicky a se mnou zlomkama španělštiny:)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *