Velkorysej manžel

daj se lidi vodhadnout?

Včera mi volal jeden týpek, takovej starší pán, hulí jak fabrika jednu vod druhý. Je to nějakej bejvalej sportovní šampion, má s sebou manželku doktorku tak vo patnáct let mladší, jsou docela sympoši. No a von teda volal, že manželka má narozky, jestli by jí hotel nemohl k večeři přinýst dort. Jestli se to tu prej tak dělá. Tak říkám, že v takovejchhle hotelech ne, ale že se můžu zeptat, kolik by to stálo. Von na to, že klidně kdyby přinesli dort jen na efekt a pak si ho snědli sami, že to by jako bylo ok, ale že by to teda v nejhorším i zaplatil. Anebo kdyžtak alespoň nějakou kytku, kdyby sehnali.

Volala jsem do hotelu, kde mi řekli, že mu dort objednaj za dvacet eur, jestli chce. Květinářství jsou ale ve středu odpoledne zavřený. Tak mu to říkám a von na to: „Víte, Sonjičko, to jste strašně hodná. Mně vůbec nejde o těch 20 eur, ale spíš o to, že my s manželkou tady máme polopenzi a ne all inclusive, abychom zhubli a dortem nezhubneme, že… A kytka? Ta nemusí být z květinářství. Já jsem si myslel, že by třeba paní uklízečka mohla jít, natrhat nějaké ty květiny, co tak krásně kvetou v hotelovém areálu, a naaranžovat je manželce na postel…“

Vysvětlila jsem mu, že uklízečka už je doma a recepční je sama, tak těžko opustí recepci a půjde trhat oleandry v hotelový zahradě. Takže pán řekl, že teda manželku pak pozve na kafíčko a je to.

Druhej den měli jet na vejlet lodí s obědem. Prosila jsem kolegyni kámošku, která ty výlety dělá, ať tý paní píchne do grilovanýho kuřete dortovou svíčku a popřeje jí všecko nejlepší.

Když tihle turisti odjeli, ptala se mě recepční, jestli poděkovali za to, že jim fakt natrhala kytky a dala na postel. Jí prej vůbec nic neřekli. Jenže mně taky ne, což je fakt škoda, když už se kvůli nim někdo takhle snažil. A nakonec prej kradli vodu z lednice, i když věděli, že to směj jen turisti, který maj zaplacený all inclusive. Když už to udělali asi po čtvrtý, přišel za nima číšník ať to zaplatěj (strkali si každej po třech lahvičkách do tašky, aby měli na pláž…), tak to prej teda zaplatili, ale pak další dny ji kradli zase.

A já si říkám, že čím jsem starší, tím míň se vyznám v lidech. Protože do těchhle bych nic takovýho vopravdu, ale vopravdu nikdy neřekla.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Sonja. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

6 komentářů u „Velkorysej manžel

  1. jo, ja byla taky nedavno velice prekvapena jak se jedna kamaradka zvlastne zachovala…a to jsem dotycnou neznala tejden ale 6 let….

  2. … a žití ve vlastním světě, odděleném od jiných. Ale ne natolik, abych od nich nemohl brát. Dávat, to ne. Na to jsem moc slušnej a dobrej čloujek,kdežto oni jsou jen takové křoví kolem mého světa 🙂

  3. Tyjo, bejt tim chlapem, tak jdu a s predstihem sezenu kytku, darek… sama. A kradeni vody no comment. 🙁 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *