Sonja se hlásí z Prahy

O pražskejch hospodách a setkání s Isabellou

Tak jsem  Praze. Po tak dlouhatánský době je to docela šok,protože je tu fakt hnusně a prší. Já z tohohle počasí mívala vždycky slušný depky, ale teď, když vim, že se zase vracim pak zpátky do tepla, to tolik neřešim. Stejně furt chodim někde po hospodách, takže je to nakonec jedno, ale zas na druhou stranu jsem přece jen doufala, že ještě posedim v Letenským zámečku.

S rodičema už jsem stihla zajít k Bílýmu lvovi na pečenou kachnu, ale byla jsem strašně zklamaná. Kachna sice je furt stejně dobrá, ale strašně ji zdražili a číšníci se chovaj, jako by jim člověk něco dlužil. Když jsme dorazili, vzal číšník 4 jídelní lístky, jako že nám je přinese, jenže pak je položil vedle na stůl a šel udělat něco jiného a na nás zapomněl. No jo, stane se. Tak jsem šla, že s ty jídelní lístky vezmu sama, když už jsme tam asi deset minut čekali a najednou von přiběhl jako fretka a začal na mě řvát, co si to dovoluju, brát si je sama a že kdyby hoviděl provzní, strašně ho seřve. N, tak seval místo too radějivon mě. Já byla tak zaskočená, že jsem se omluvila!! a šla s způsobně sednout na místo a potuně čekala, až mi je dá s naštvaným kvichtem na stůl sám. Pak si tatínek místo knedlíků vbjednal vařený brambory, jenže v restauracích u se asi brambory vůbec nevařej,také mu přinesli nějaký hnusný mražený, v mikrovlnce ohřátý brambory, který se nedaly pozřít. Pak zas měli napsáno, že nealko nápoje jsou v době oběda za poloviční cenu, ale napočítali nám celou. A když jsme se ptali proč, úplně naštvaně nám řekli, že se to týká pouze rozlejvanejch nápojů a ne lahvovejch. Ale na to nás nějak zapomněli upozornit a ani nám nedali možnost volby. Fakt děs. Už mě tam asi neuviděj a napíšu jim to do internetový návštěvní knihy. Škoda, zase o jednu dobrou hospodu míň. Skvělej je ale Břevnovskej klášter, tak snad jim to vydrží.

Tenhle víkend bude asi docela náročnej, protože máme po x letech sraz s mejma londýnskejma kamarádama, Švýcarkou Isabellou a Švédem Andersem. Toho jsem fakt neviděla snad 15 let. Isabella přijela už včera, takže jsme spolu tak bloumaly po Praze a snažily se najít nějaký dobrý místo, kde se dá dobře sedět a při tom dobře jíst a pít. A já jsem zjistila, že už v tomhle ohledu Prahu vůbec neznám, takže jsme vlastně ani na nic kloudnýho nenarazily. Jestli má někdo nějakej tip, tak sem s nim, prosim.

Isabela je půl roku vdaná. Na jaře jsem byla na její svatbě u St. Moritz a tak nějak jsem měla pocit, že teď, když bude pod čepcem, definitivně skončily naše mladý léta, kdy jsme se potkávaly různě po světě a i přesto, že jsme se neviděly někdy i třeba 4 roky, vždycky to mezi náma bylo takový, jako bychom se rozešly naposledy včera. Ale Isabella nezklamala. Novomanžela nechala pěkně v Curychu, prej si zařídil na víkend nějaký večírky s kámošema, a přiletěla fakt sama. A tak, i když uplynulo tolik času od našeho prvního setkání a každá jsme už někde úplně jinde, přesto všecko si pořád rozumíme a máme se rády a z toho mám já fakt strašnou radost

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Sonja. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

12 komentářů u „Sonja se hlásí z Prahy

 1. já chodím kolem Bílýho lva denně na tramvaj, ale nějak mě neláká tam lézt – i když si pamatuju, že když jsem byla malá, občas jsme tam chodili s rodiči a bylo to fajn. Ale po tvém příspěvku už si dám pozor.

  Jinak je ale dobrých hospod v Ptaze spoustu, spíš řekni, jaká lokalita by tě zajímala.
  Já testuju neustále 😉

 2. Sonjo,dobře se jí na Václavským Václaváku, ale nemůžu si vzpomenout, jak se to jmenuje. Je to asi uprostřed, možná blíž ke Koni a od něj nalevo. Je to taková možnost výběru – dole je restaurace i se zahrádkou, docela solidní, také je restaurace dolů po schodech (tam jsem tedy nebyla) a také je restaurace – samoobsluha nahoru po schodech, tam je mnohem levněji, ale prostě si můžeš vybrat, zda se nechat obsloužit či ne. Jako bych měla v hlavě, že je v názvu nějaký přístav nebo něco takového. Bože, ta paměť! Kousek nad tím je výborna cukrárna – jde se do schodů, je to ovocná cukrárna a tam se dá také posedět.

 3. :-)) sonjo.. vítej domana Václaváku chodím do KFC. Je to naprosto neromantický místo, ale Twistery tam mají nejplnější snad ze všech provozoven.

 4. Nuli myslí asi bývalou Jizerku, ale docela slušná Pizerie je vedle Ovocenky, průchodem z Václaváku se jde do dvora a na konci je docela příjemná a neúplně předražená hospoda.

 5. Ahoj Sonjo:-)) Mě se vždycky pěkně sedělo u Žlutý pumpy, kousek od Míráku. http://www.zluta-pumpa.info/. Dá se tam vybrat menší i větší jídlo, dražší i levnější, v pití je taky dost výběr. Jen je to tam menší, ale zase docela pěkně členěné. Zahrádka funguje jen do desíti kvůli okolní zástavbě. Naposledy jsem tam byla asi před měsícem a bylo to tam pořád fain:-)

 6. mod: ted uz vis vsechno..

  dew: mozna jeste zmenim nazor. vic se doctes u ostrovanky.

  L: a bude hur. kdy dorazis do cech?

  nuli, alaiva: dik za tipy, mona jeste vyzkousim.jenze navsteva z ciziny by navstevu KFC asi neocenila.

  dita: zlutou pumpu znam duverne, protoze ji vlastni moje kamaradka se svym pritelem. maj tam nejlepsi nakladanej hermelin na svee. vubec nevim, jestli tam letos stihnuzajit, ale pokusim se o to.

  kharmi: ja nic netajim, akorat toho mam tolik, ze proste nestiham:((((

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *