Všecko je jinak!!

Místo tuniskýho ostrova jsem se dostala na řeckej….

Jsem na řeckým ostrově Korfu!!. Právě jsem dorazila letadlem Smart Wings z Prahy. Celej svět se mi úplně obrátil naruby. Jak jsem se vrátila z Říma, volali mi z jedný poměrně velký český cestovky, že se vyboural jejich delegát v autě a urgentně hledaj někoho na Korfu. A protože tam měli můj životopis, zavolali mě.

Já jsem z toho byla docela paf, za prvý jsem nechtěla dát kopačky svý anglický cestovce, který jsem slíbila jet na Jerbu, a za druhý se mi prostě do Řecka fakt moc nechtělo. Jenže jak jsem slyšela Korfu, tak jsem si vzpomněla na Páju Ostrovanku a říkala si, že to tam musí bejt dobrý, aspoň podle toho, co píše, a že to teda zkusim. Hlavně na Jerbě bych měla práci jen měsíc, kdežto tady ji budu mít na celý léto. A s Čechama jsem stejně chtěla pracovat. Takže jsem zavolala do Anglie, všecko vysvětlila a tam mi řekli, že mě chápou a že se k nim můžu kdykoliv vrátit. Takže to je super. A tak jsem se sbalila a vyrazila.

Sranda byla, že Ostrovanku jsem potkala hned na letišti. Ta prostě jen koukala a nechápala, potom mi slíbila, že k nim můžu přijít tenhle tejden na oběd, prej mě seznámí se svým Adonisem a s dětma. Tak bezva. Aspoň jedno teplý jídlo za celý léto…

Na letišti mě vyzvedl takovej řeckej děda, kterej je prej zástupce místní agentury, se kterou tu budem spolupracovat, a zavezl mě do mýho ubytování. Bydlim v nějaký šílený díře světa, v  rodinným domku u nějakýho starýho Jorgose a Elefterie, který si z jakýsi špeluňky udělali malinký studio a to pronajímaj a tam mě narvali. Okolo jsou akorát další vesnický domky a mám pocit, že k civilizaci to je pěkně daleko, takže bez auta se tu asi nehnu. Kde jsou ty časy, kdy jsem bydlívala někde v centru města!!!! Škoda. Aspoň že je tu ale připojení na internet, to je pozitivní a ti majitelé se zdaj taky takoví milí.

Studio je malá oprejskaná kuchyňka, koupelna bez závěsu u sprchovýho koutu, takže voda bude cákat kolem dokola a těsně vedle záchod, že se tam nedaj ani zavřít dveře, a pak ložnice s dvojpostelí a jednou skříní a stolkem.

Kolem toho mýho bydlení běhá velkej vlčák, já z něj mám trošku hrůzu, ale zase super je to, že mám stolek a židli venku v zahradě, kam se vychází rovnou z mý ložnice a tady taky teď sedim, je zataženo, ale teplo a tak jen koukám okolo sebe a zpracovávám nový dojmy. Vedle mě je nádhernej velikej cypřiš a okolo barevný buganvilie. Ale já jsem spíš holt městskej člověk. Snad to nebude daleko do nejbližšího města.

Eleftería mi řekla, že se s nima můžu dneska najíst, než si nakoupim a zejtra ráno pro mě zas přijede ten chlap z cestovky, aby mi to tu ukázal, taky mi daj auto, takže už budu trošku nezávislá a budu si aspoň moct něco nakoupit. Takže nový dobrodružství začíná!! Jsem na to fakt strašně zvědavá….

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Sonja. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

18 komentářů u „Všecko je jinak!!

  1. blahopřejutak tomu říkám zvraty!:-))Ať se líbí! A navíc.. výborný víno a dost dobrá kuchyně!

  2. ufff, jsem v desnym fofru, takze odpovidam takhle hromadne, coz delam normalne nerada. zatim vsecko super, tak snad to vydrzi. jeste jsem se nestihla ani najist ani vykoupat. tak ted jdu aspon shanet nejakou potravu. brzy se ozvu.

  3. Jestli ti tam beha vlcak, tak je to vsechno super. Konecne jsi zase jednou nekde, kde jsem byla i ja. Po Korfu jsem jezdila na skutru, na moste zpanikarila z nakladaku a misto brzdy seslapla plyn. Letela jsem z toho mostu i se skutrem a ztratila botu. Docela legrace.

  4. 🙂Je to je ale prekvapko!:-D Tak ti preju super leto v Recku a to je vtipny s tou Ostrovankou!Tesim se na tvoje zazitky.Hodne stesti.

  5. ŽasámJá to vědět, tak nešetřím na plavby v studených vodách, ale za všechny peníze si zajistím pobyt tam někde pod olivami a budu se dnem nocí kamarádit s vámi dvěma.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *