Mejdan u Isabelly

S Kate v hlavní roli

Včera večer jsme teda byli všichni pozvaný ke Švýcarce Isabelle. Teda Švýcarce… její máma je Norka a její táta je Ital, ale žijou ve Švýcarsku. Bude to asi nějaká docela noblesní rodina, protože se zmínila, že její táta je nějakej docela slavnej chirurg a její dědeček byl strašně významnej malíř a někde u St. Moritz, kde bydlej, má taky muzeum…Vona je vůbec neskutečná. Ve svejch necelejch vosmnácti letech mluví norsky /od mámy/, italsky /vod táty/, německy /Základku dělala v Curychu/, anglicky /tak mluvěj rodiče mezi sebou/, francouzky /studuje v Basileji na Alpským lyceu…/, rétorománsky /tak se mluví tam v horách, kde maj dům/ a španělsky/netušim vodkud/. To jsem teda v životě neviděla.

Tady v Londýně bydlí u kámošů svejch rodičů přímo v centru, v Abingdon Rd., kde prej svýho času vo pár baráků dál bydlel taky Freddy Mercury.

Já jsem byla zvědavá, jak ten barák vypadá. Zjistila jsem, že k ní můžu v pohodě dojít pěšky, je to asi 15 minut vode mě, takže pohoda.

Ta její rodina jela na celej víkend někam pryč a Isabella mě teda prosila, abych přišla už vodpoledne a pomohla jí s pohoštěnim. Ptala jsem se jí, jestli jí nebude vadit, že možná dorazí i Kate, ale Isabella je fakt strašně v pohodě a řekla, ať si pozvu koho chci.

Vodpoledne jsem teda dorazila. Bydlej ve vopravdu krásným baráku se zahradou, bohužel se zrovna pokazilo počasí a začalo poprchávat a bejt docela zima, takže jsme šly na zahradu jen na rychlý cigáro a rychle zase dovnitř.

Já jsem přivlekla pár lahví vína, Isabella už měla nakoupený různý sejry a šunky a dobrůtky, tak jsme to naaranžovaly a kolem sedmý se začli trousit lidi.

První přišel Švéd Anders. To je ten, co tak nádherně hraje na kytaru a zpívá. Mě se von strašně líbí, jenže jsem zjistila, že za prvé nejsem sama a za druhé se jemu líbí Isabella, protože za ní celej večer chodil jako vocásek. Vona s nim hlavně komunikuje švédsky, takže to bude asi další jazyk, co umí, anebo je norština a švédština tak podobná?

Japonci nepřišli, to se dalo čekat, jsou to fakt takový studený čumáci, ale dorazil Němec Dirk, Turek Ahmed, Francouzka Delphine /já vim, pěkně blbý jméno, co?/ a Conchita z Guatamaly. Isabella pustila nějakou muziku a tak jsme různě kecali, pojídali a popíjeli a bylo to dobrý a najednou asi kolem půl devátý zvonek…. a dorazila Kate!!

Já fakt nevěřila, že dorazí, ale vona fakt asi nemá žádný kámošky nebo co. Měla na sobě úplně vobyčejný džíny a bílý triko a strašně jí to slušelo. Vona stejně vypadá strašně mladě na to, že už jí je 28.

Kromě Isabelly nikdo nevěděl, kdo je, takže se s ní všichni v pohodě bavili jako by byla jedna z nás. Já jsem se si s ní zezačátku povídala, říkala, že už asi vodjede příští tejden a jestli bych mohla v pondělí přijít, že bych jí pomohla s balenim. Pak mi říkala, že John je z toho nešťastnej, ale vona už má zas plný zuby tohohle vosamělýho života a tak že se uvidí, co s nima bude dál. Pak do sebe ale začala nalejvat jednu skleničku vína za druhou a pak si Anders sedl k piánu a začal hrát takový tesklivý písničky, který sám složil /na piáno hraje taky úplně úžasně, jejda já jsem fakt posedlá těmahle muzikantama, to je na mě jako magnet/ a Kate, jak byla už trošku pod parou, se na něj furt u piána lepila a evidentně ho strašně balila.

My jsme z toho byli všcihni takový rozpačitý, protože my jsme vo hodně mladší a nikdo z nás se nevožral a vona, taková panička, se vopije během hodiny. Pak tam začala něco vykřikovat a Anderse furt vobjímala, ten už jí měl docela plný zuby, takže kolem půlnoci se rozhodl, že vodejde. S nim vodešli i všichni vostatní kromě Ahmeda, toho Turka. Kate se nemohla hnout z místa, pořád jen něco vykřikovala a tak jsme jí s Isabellou zavolaly taxíka a vodeslaly domů a Ahmed že jí jede doprovodit, tak snad ji fakt v pořádku dopravil domů. Já byla docela naštvaná, protože nám celkem brutálně pokazila mejdan a celý to bylo nakonec docela fiasko. No, tak jsem se aspoň zase poučila. Isabella byla klasicky v pohodě a utěšovala mě, ať si z toho nic nedělám, že si to příště zvopáknem a to už bez Kate.

Já jsem zůstala spát u Isabelly, abych už nemusela v noci domů. Ráno jsme vodešly pro změnu ke „mě domů" na snídani a teď řešíme, co budeme po zbytek dne dělat. Ale ať už to bude cokoli, bude to určitě bezvadný, protože Isabella je vážně úplně skvělá!

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Sonja. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

6 komentářů u „Mejdan u Isabelly

 1. NO JO,to je tím, že jsou ty vdaný paničky tak trochu nevyskákaný..resp. ona je asi takový přerostlý dítě , ne ? Myslím Kate samosebou..

 2. 😮Tak ten tvůj úvod mě fakt dostal..
  Jo a norština a švédština jsou na tom jako čeština a slovenština, aspoň se to říká… Norové a Švédové spolu běžně mluvěj po svým a některý jejich nářečí jsou si vážně hodně podobný. To je ale pech… Skoro bych ti Anderse přála, Skandinávci jsou dobrý 😀

 3. Kate asi byla nervozni tak se holt ztriskala no… ja bych ji to nezazlivala, je mi ji spis lito… A ty si koukej rychle najit tu praci at tam nezustanes v mrtvym bode… a samozrejme uzivej si Londyn 😉

 4. no presne, Kate je dozrala zrejme a brzo na svoji vyspelost mela rodinu, co ja vim, jeste k tomu je asi dooost nevybita… no nic uz vis, ze priste ji nikam nezvi! co ste s Isou multijazycnou vymysleli?

 5. sara: asi, jo, kdo by to ale byl do ni rekl?

  scandiaca: no, moc to nevidim, von je fakt blazendo isabelly, to je videt…

  spanelka: uz na tom, snad uspesne, pracuju!

  leni: byly jsme se nakonec kouknout na severu londyna. mozna napisu, az budu mit chvilku.

  paja: no, isabella ho nechce, jenze von zas nechce nikoho jinyho, teda aspon podle me. a william? ten je prece strasne starej!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *