Čtení pro kluky a holky na prázdniny

received_576042629227508Ahoj kluci a holky,

brzy budou prázdniny, tak jsem si říkala, že někteří z vás by třeba rádi něco četli. A tak vám sem každý týden (doufám)  budu dávat historky jednoho kluka a jedné holky, kteří žijí na řeckém ostrově. Třeba vás bude zajímat, jestli jsou stejní jako vy, jestli je trápí podobné problémy a jestli i jejich škola je taková nuda.

 

Myslíte si, že si píšou taháky a zamilovávají se do spolužaček a spolužáků? Koupou se v zimě v moři? Chodí taky na kroužky a mají ve třídě alespoň jednoho šprta a jednoho grázla?

Musejí v Řecku chodit tak  brzy spát jako  vy nebo se ještě o půlnoci prohánějí po náměstí? Hrajou počítačové hry nebo jim to rodiče taky zakazujou?

 

Tak jestli vás tohle všechno zajímá, tak se sem choďte koukat a všecko se to dozvíte. Když vás bude zajímat něco víc, napište mi to dolů do komentářů. Taky budu ráda, když mi tam napíšete, co vás na příběhu baví nebo naopak nudí, a jaké je to u vás. Obrázky mi bude každý týden kreslit strašně šikovná čtrnáctiletá holka z Prahy, která se jmenuje Agáta Lžičařová. Ta nakreslila i ten nahoře.

Těším se na vás!!

Ostrovanka z ostrova:)

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Sonja. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

8 komentářů u „Čtení pro kluky a holky na prázdniny

 1. Milá Pavlo,
  i když jsem už škole dávno odrostla, ráda si historky dětí z
  řeckého ostrova přečtu. Ostatně jako všechny vaše blogy a knížky.
  Díky za ně!!
  Zdraví vás Alena

  • tak super. to jsem moc ráda a pevně doufám, že se vám budou líbit! horní věková hranice není nijak omezená.

 2. A co takhle spojit nase deti a vnuky s detmi v Cesku…..
  Mohou si dopisovat, vymenovat pohlednice……
  Pomohlo by to i k tomu, aby se deti lip naucily ten, ci onen jazyk……
  Pavlinko, mohla bys neco takoveho rozjet?

 3. elenko, netroufám si teď nějak nic moc organizovat protože mi začíná sezóna, ale třeba se tady na tomhle blogu některé děti spojí skrze komentáře a své fejsbuky.a kdyby ne, je to určitě námět pro český krajanský spolek v soluni nebo Athénách.

 4. Skvělý nápad. Nemůžu se dočkat každého nového povídání jak Ostrovany, tak i Sonji a jedním dechem jsem přečetla i všechny Vaše knížky. Teď si budeme příběhy dětí z Řeckého ostrova číst před spaním i s devítiletým synkem, kterého jinak ke čtení nemůžu dostat. Už se na to těšíme oba.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *